ОПШТИНСКИ НАТПРЕВАР ПО ФИЗИКА 2018

Published Февруари 3, 2018 by Аида

26992630_2263712330320947_2653599996414739_n

Голема благодарност до директорката на ООУ “Св. Кирил и Методиј” Вилма Поповиќ,  наставничката Ленче Зајковска и Наде од техничкиот персонал, кои беа прекрасни домаќини. Натпреварот помина во совршен ред, а ние, наставниците, се чувствувавме како дома.

ЗАДАЧИ :

VIII OОДДЕЛЕНИЕ

8182

2

2а

85868788899091

IX ОДДЕЛЕНИЕ

100

101102103104105106

107

108

109

110

pizap.com15176738421311pizap.com15176733371681DSCN0186

89

5 comments on “ОПШТИНСКИ НАТПРЕВАР ПО ФИЗИКА 2018

 • Ви благодариме на информациите, одличен сајт за подготовка и информации за натпреварите. Општинскиот натпревар по физика 2018 год-центар Скопје, навистина беше одлично организиран, но имаме една забелешка во однос на реализацијата.. Имено од објавениве резултати може да забележам дека листот со задачите кој го доби моето дете на натпреварот и овој објавениот во 4тата задача не се исти, и со тоа и резлтатот на детето се разликува од овој, и со тоа е најверојатно отфрлен.. Поради тоа ви предлагам во следна прилика да ги земете и листовите со зададените задачи во предвид при прегледувањето на листовите со одговорите. Со почит, родител

  • Почитувана,
   Ве известувам дека сите ученици добиле исти задачи. До сега никој не реагирал на било каков пропуст. Би ве замолила да ја фотографирате задачата што ја добила вашата ќерка за да го видиме пропустот и да инсистираме да се отклони ненамерната грешка.

 • Почитувана, одбравте вистинска опција, реагиравте на вистинско место, а сигурна сум дека наскоро ќе го добиете и одговорот. Во постот ги додадов и задачите што бea дадени на дечињата за да ги споредите со задачите на вашето дете.

 • Напишете коментар

  Fill in your details below or click an icon to log in:

  WordPress.com Logo

  You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

  Google photo

  You are commenting using your Google account. Log Out /  Промени )

  Twitter слика

  You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

  Facebook photo

  You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

  Connecting to %s

  %d bloggers like this: